Deklaracja Odrzańskiej Drogi Wodnej podpisana

Pod dokumentem podpisało się 21 samorządowców oraz opolscy przedsiębiorcy

Z inicjatywy Wojewody Opolskiego, przedstawiciele położonych wzdłuż Odry opolskich samorządów, organizacji gospodarczych i przedsiębiorstw, podpisali w dniu 13 września 2017 roku, w Opolu, Deklarację Odrzańskiej Drogi Wodnej. Dokument ten wyraża wolę udziału w efektywnym wykorzystaniu możliwości, jakie daje przywrócenie transportu wodnego na Odrzańskiej Drodze Wodnej poprzez wsparcie przez samorządy terytorialne w województwie opolskim, inicjatyw w sektorze biznesowym, naukowo-badawczym oraz kultury i turystyki. 

Pod dokumentem podpisało się 21 samorządowców, wśród nich: Prezydent Miasta Opola, Prezydent Kędzierzyna-Koźla, Starostowie Powiatów: brzeskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, opolskiego i krapkowickiego oraz burmistrzowie i wójtowie opolskich gmin w ciągu biegu Odry, w tym Wójt Gminy Cisek Alojzy Parys.

Deklaracja Odrzańska.png

Deklarację podpisały również strategiczne opolskie przedsiębiorstwa, działające na rynku zarówno krajowym jak i międzynarodowym z branż: cementowej, petrochemicznej, metalowej i energetycznej. Swój podpis złożyli przedstawiciele zarządów: Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Petrochemii – Blachownia S.A., Fabryki Aparatury i Urządzeń „FAMET” S.A., Górażdży Cement S.A, Kędzierzyn-Koźle Terminale Sp. z o.o., Cementowni ODRA S.A.

 

Obecny na uroczystości podpisania Deklaracji Odrzańskich Pan Jerzy Materna, Sekretarz Stanu w MGMiŻŚ ocenił pozytywnie inicjatywę stworzenia dokumentu, który stanowi wyraz woli współpracy strony rządowej z samorządem, organizacjami gospodarczymi i biznesmen.

Więcej na stronach:
http://powiat.kedzierzyn-kozle.pl/7330/razem-na-rzecz-rozwoju-odry.html
https://www.opole.uw.gov.pl/deklaracja-odrzanska-podpisana-przez-ponad-30-podmiotow

Przewiń do góry