Objazd z Ciska do Sukowic - remont powiatówki

gruntowna przebudowa drogi łączącej Cisek z Zakrzowem

Na trasie z Ciska do Sukowic ruszyła bardzo ważna inwestycja -  gruntowna przebudowa drogi łączącej Cisek z Zakrzowem. Na czas głównych robót drogowych od 11 września 2017 roku wprowadzony zostanie 12-kilometrowy objazd. Prowadzi on przez miejscowości: Cisek, Bełk, Roszowicki Las, Roszowice, Nieznaszyn, Steblów, Zakrzów, Sukowice.
Wjeżdżając do Cisku od strony Bierawy, kierowcy muszą na skrzyżowaniu (Bełk) skręcić w lewo w stronę Roszowickiego Lasu i dalej jechać j.w.

objazd Cisek_Zakrzów2.jpeg

Jak informuje Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu Arkadiusz Kryś - prowadzone roboty wymuszają zamknięcie drogi na czas 3 - 4 tygodni dla ruchu wszystkich pojazdów, poza pojazdami uprzywilejowanymi i pojazdami mieszkańców dojeżdżających do posesji. Przy sprzyjającej pogodzie prace powinny się zakończyć szybciej.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski we współpracy z gminą Cisek pozyskał środki, dzięki którym zostanie zrealizowana część jednej z ważniejszych inwestycji drogowych. Gmina Cisek, która była jedną z kilkunastu najbardziej poszkodowanych podczas powodzi z 2010 r., doczeka się gruntownej przebudowy tego odcinka drogi.

Środki na ten cel w wysokości 1 mln zł Zarząd Dróg Powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał promesą od wojewody. Powinny one pozwolić na przywrócenie drogi do stanu sprzed kataklizmu.
 

Przewiń do góry