Dzisiaj jest poniedziałek, 03 października 2022
Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka Facebook Gminy Cisek

Dowód osobisty bez kolejki

Wejść na portal www.Obywatel.gov.pl, kliknij w baner (Złóż wniosek teraz), zaloguj się Profilem Zaufanym, wypełnij i wyślij wniosek

nowy_dowod.png
Ministerstwa Cyfryzacji oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniły drugą wersję zmienionego elektronicznego wniosku o wydanie bądź wymianę dowodu osobistego. Złożenie wniosku on-line o nowy dowód wymaga wykonania praktycznie tylko trzech kroków, a wszystko trwa zaledwie kilka minut.

Aby skorzystać z nowego formularza, należy wejść na portal www.Obywatel.gov.pl, kliknąć w baner (Złóż wniosek teraz) i zalogować się Profilem Zaufanym (eGo). Jest on niezbędny do złożenia elektronicznego wniosku o nowy dowód. Jeśli nie masz Profilu Zaufanego - załóż go teraz.

Po zalogowaniu przy pomocy Profilu Zaufanego obywatel kierowany jest bezpośrednio do wniosku. Musi w nim zaznaczyć tylko powód, z jakiego wnioskuje o wydanie nowego dokumentu, wskazać urząd, w którym chce odebrać nowy dowód oraz załączyć zdjęcie. Reszta danych ładuje się automatycznie.

W nowej wersji wniosku dołączone zostało specjalne pole, w którym można się zorientować czy załączone zdjęcie mieści się w określonych ramach. Jeśli nie - trzeba je wymienić na inne. Można też zobaczyć jak będzie wyglądał awers dowodu. Jeśli zgadzają się dane, wniosek wymaga jedynie podpisania Profilem Zaufanym. Cała operacja trwa kilka minut. Nie wymaga wychodzenia z domu i pozwala zaoszczędzić jedną wizytę w urzędzie - zapewnia resort cyfryzacji.

  • Data publikacji: 19-06-2017 09:57
  • Data modyfikacji: 20-06-2017 09:21
  • Liczba odsłon strony: 6158
Powrót do poprzedniej strony »