Kolejny sukces plastyczny uczniów PSP w Łanach

w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Piastowskie pary”

27 maja 2017 roku w Muzeum Historii Polski odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Piastowskie pary”. Organizatorem konkursu było Muzeum Historii Polski w Warszawie, a prowadzony był przez Dział Edukacyjny Muzeum Historii Polski. Skierowany on był do uczniów szkół podstawowych, a jego przedmiotem było wykonanie portretu wybranej pary małżeńskiej z dynastii Piastów. Technika wykonania prac była dowolna. Młodzi plastycy najchętniej portretowali Mieszka I i jego żonę Dobrawę. Głównym celem było rozbudzanie zainteresowania historią i sztuką, kształtowanie poczucia estetyki oraz wyrabianie twórczego myślenia i pomysłowości u dzieci, a także umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu artystycznego.

W tegorocznej edycji napłynęło prawie trzy i pół tysiąca prac z całej Polski. Jury przyznało 10 nagród i 23 wyróżnienia. Zostały one przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Przy ocenie i wyborze prac brano pod uwagę m.in pomysłowość autora, oryginalność wizerunku i walory estetyczne.

 

W kategorii dzieci młodszych (klasy I-III) III nagrodę zdobyła Malwina Kicler,
Malwina_Kicler.jpeg

zaś w grupie dzieci starszych (klasy IV-VI) I miejsce uzyskała Vanessa Gruszka.
Vanessa_Gruszka.jpeg

Ponadto w młodszej grupie wyróżnienie otrzymała Estera Bedryj.
Estera_Bedryj.jpeg

Prace plastyczne zostały wykonane pod kierunkiem Pani Doroty Rzytki.

Dla uczniów i ich rodziców przygotowany był poczęstunek, przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Wolandejskiego  „Polska pierwszych Piastów‟ oraz spacer z przewodnikiem w parku Łazienki Królewskie.

GRATULUJEMY SUKCESU
Informację przygotował Dyrektor PSP Łany
Alfred Kordula.

Przewiń do góry