I Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci - relacja z imprezy

Szczepienie "bakcyla" sportu wśród najmłodszych.

logo zawodówTakiego turnieju w historii gminy Cisek jeszcze nie było. Na znakomicie (jak zwykle) przygotowanym obiekcie Ludowego Klubu Sportowego "Victoria", w sobotnie przedpołudnie rozegrano I Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci. W zawodach wzięło udział sześć drużyn przedszkolnych, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne. O tym, że turniej cieszył się sporym zainteresowaniem niech świadczy fakt, iż na 24 godziny przed jego rozpoczęciem, organizatorzy otrzymywali telefony z sąsiednich powiatów z pytaniami o możliwość uczestnictwa w imprezie. Z uwagi, że do turnieju zgłosiło się dziewięć zespołów nie było możliwości dokoptowania kolejnych drużyn. Ostatecznie w zawodach wzięło udział sześć ekip z publicznych przedszkoli z Cisku, Bierawy, Dziergowic, Polskiej Cerekwi, Pawłowiczek oraz zawodniczki i zawodnicy z Publicznego Przedszkola nr 6 z Kędzierzyna-Koźla, którzy okazali się najmłodszą drużyną w turnieju. Ideą turnieju było zaszepienie bakcyla sportu wśród dzieci przedszkolnych.
Od pierwszych gwizdków sędziów, którymi byli Mateusz Ciukaj i Krzysztof Kroker, emocji na ciseckim stadionie nie brakowało. Warto dodać, że emocje te najbardziej uzewnętrzniały się wśród kibicujących rodziców (zwłaszcza mam), którzy w wielu wypadkach mieli okazję po raz pierwszy  obserwować zawody z udziałem swoich pociech. To ważne, że rodzice młodych sportowców na stadionie w Cisku stawili się w bardzo licznym gronie, bowiem sześcio, siedmio a nawet pięciolatkom doping rodziców był z pewnością także miłym prezentam z okazji Dnia Dziecka.

Oto wyniki gier eliminacyjnych:

 • Grupa A: PP nr 6 K-K - PP Bierawa 1:3 (do przerwy 0-0),
  PP Cisek - PP nr 6 K-K 9:0 (5-0),
  PP Bierawa - PP Cisek 0:4 (0:0)
 • Grupa B:
  PP Polska Cerekiew - PP Pawłowiczki 3:0 (1-0),
  PP Pawłowiczki - PP Dziergowice 7:0 (4-0),
  PP Polska Cerekiew -  PP Dziergowice 6:0 (3-0)

Najmłodsi zwycięscy.
W meczu o piąte miejsce początkowo przewagę uzyskali futboliści z Dziergowic, po bramce Jurka Czogały. Jednak w drugiej połowie, po dwóch golach Wojtka Trybuły, najmłodsza drużyna w turnieju z Publicznego Przedszkola nr 6 z Kędzierzyna-Koźla, objęła prowadzenie 2:1. Prowadzenia nie oddala już do końca meczu. Zajęcie piątego miejsca przez podopiecznych Bożeny Przybyszewskiej i Agnieszki Mikoluk uznać należy za ogromny sukces. - Bardzo cieszę się z sukcesu, ponieważ jesteśmy najmłodszą grupą, złożoną z pięciolatków a tutaj same wyrośnięte dzieci. Organizacja turnieju jest super. Potwierdzali to rodzice, którzy w dużej grupie przyjechali do Cisku. Podkreślali, że jest pełny profesjonalizm. Pogoda dzieciom nie przeszkadzała. One są zachwycone, mimo że graliśmy o miejsce piąte. O ile za rok ten turniej będzie kontynuowany, to na pewno przyjedziemy - powiedziała nam Bożena Przybyszewska "trenerka" młodych sportowców z Kędzierzyna-Koźla.

Babski gol rozstrzygnął.
Mecz o brązowy medal mistrzostw świata dzieci także był bardzo emocjonujący. Godnym uwagi jest fakt, że rozstrzygającą o końcowej klasyfikacji bramkę zdobyła dziewczynka Magda Romańczyk z Pawłowiczek. Tak więc na miejscu trzecim PP Pawłowiczki a na czwartym PP Bierawa.

Puchar z wojewodą w tle.
W finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Dzieci, znani z bardzo dobrej dyspozycji piłkarze z Polskiej Cerekwi, szybko objęli prowadzenie 2:0. Skutecznością wykazywał się Kamil Długosz, który w poprzednich meczach zdobywał po kilka goli. Jednak po zmianie stron podopieczni Beaty Welke i Beaty Hadam z PP Cisek, zupełnie zaskoczyli rywali, bowiem po dwóch golach Andrzeja Szafarczyka i jednym Damiana Balazsa rozstrzygnęli pojedynek na własną korzyść. Tak więc tytuły Mistrzów Świata w Piłce Nożnej Dzieci za rok 2006 przypadły w udziale gospodarzom. O podsumowanie całej imprezy poprosiliśmy trenera ekipy, która zajęła drugie miejsce panią Małgorzatą Malinowską. - Turniej był bardzo fajny. Cieszymy się, że mogliśmy tutaj być z wami wszystkimi. Dzieciaki zapoznały się ze swoimi rówieśnikami z innych przedszkoli, więc taka integracja jest jak najbardziej wskazana. Pogoda mimo, że nie najlepsza, nie przeszkadzała w rywalizacji. Dzieci są szczęśliwe i to jest najważniejsze. Muszę podkreślić, że z naszymi dziećmi trenowali rodzice. Zwłaszcza pan Smal, pan Długosz no i nasza pani dyrektor Wiesława Podgórska - usłyszeliśmy tuż po ostatnim gwizdku sędziego z ust Małgorzaty Malinowskiej. Jak wynikało z opinii rodziców młodych sportowców szczepienie "bakcyla" sportu udało się bezboleśnie i co najważniejsze skutecznie.

Kajdanki - aspekt wychowawczy.
Warto dodać, że rangę imprezy podniósł puchar Wojewody Opolskiego Bogdana Tomaszka. Najlepszym zawodnikom mistrzostw pamiątkowe puchary oraz medale, w imieniu wojewody wręczyli Opolski Kurator Oświaty Leszek Zając i Wójt Gminy Cisek Alojzy Parys. Warto dodać, że podczas turnieju nie zabrakło aspektu wychowawczego, Starszy posterunkowy Marcin Wlazły z sekcji ruchu drogowego KPP K-K przeprowadził krótki instruktaż przeznaczony dla milusińskich, którzy wkrótce z pewnością pojawią się na drogach publicznych pędząc do i ze szkół do domu. Marcin Wlazły nie zapomniał także o dorosłych użytkownikach dróg, przewożących w swoich pojazdach dzieci. Przypomniał im o konieczności przewożenia dzieci w fotelikach. Jednak największym zainteresowanie przedszkolaków cieszyły się kajdanki starszego posterunkowego Marcina Wlazłego. Skuł nimi prawie wszystkich uczestników turnieju, nie wyłączając niektórych opiekunów.

Fotoreportaż:

MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006 MŚ Dzieci w Piłce Nożnej Cisek 2006

Relację przygotował:
Wiktor Sobierajski

 

Przewiń do góry