Najbardziej przedsiębiorcza gmina wiejska roku 2016

Reńska Wieś przedsiębiorczą gminą wiejską roku, Cisek z wyróżnieniem za pozyskiwanie pieniędzy z zewnątrz

Reńska Wieś przedsiębiorczą gminą wiejską roku, Cisek z wyróżnieniem za pozyskiwanie pieniędzy z zewnątrz, Bierawa wyróżniona za aktywną współpracę z organizacjami pozarządowymi, Pawłowiczki za działania proekologiczne i prozdrowotne, a Polska Cerekiew za udogodnienia dla mieszkańców wprowadzone w urzędzie. Oto laureaci konkursu ogłoszonego przez powiat. Podsumowano go 17 listopada w Hotelu "Solidaris" w Kędzierzynie-Koźlu. W konkursie ogłoszonym przez starostę Małgorzatę Tudaj i Park Przemysłowy a także Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oddano kilka tysięcy głosów, a rywalizacja gmin trwała właściwie do ostatniego momentu.

W mediach zorganizowano kampanię promocyjną gmin wiejskich, a każda z nich prezentowała swoje walory. Głos mieszkańców nie był jednak decydujący, bo gminy wypełniały również ankiety, w których pytano o najważniejsze aspekty działalności związane z rozwojem przedsiębiorczości. Konkurs pokazał, że tak naprawdę każda z gmin wiejskich świetnie sobie radzi, mimo, że przecież każda ma inne możliwości.

gmina wiejska1_jpeg.jpeg

Statuetki najlepszym wręczyli: starosta Powiatu Małgorzata Tudaj, prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, Wiesław Skwarko, prezes Parku Przemysłowego, a także były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko.

Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego pod adresem:
http://powiat.kedzierzyn-kozle.pl/6569/znamy-najbardziej-przedsiebiorcza-gmine-wiejska-roku-sa-tez-wyroznienia-dla-najlepszych-w-kilku-kategoriach.html

Przewiń do góry