Można już składać wnioski w biurach powiatowych ARiMR

o płatności bezpośrednie dla rolników.

Od środy 15 marca rolnicy mogą składać wnioski w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) o przyznanie płatności bezpośrednich za 2006 rok.

Agencja będzie przyjmowała wnioski do 15 maja 2006r.
Będzie je można złożyć także po tym terminie - ostatecznie do 9 czerwca 2006r. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia kwota płatności będzie obniżona o 1 %.

Osoby, które będą składały wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich po raz pierwszy, muszą najpierw wystąpić do ARiMR o nadanie numeru ewidencyjnego, a dopiero po jego otrzymaniu - złożyć wniosek o płatności. Formularze obu wniosków dostępne są w biurach powiatowych Agencji oraz na stronie internetowej: www.arimr.gov.pl

Producenci rolni, którzy w poprzednich latach składali wnioski, otrzymają z ARiMR częściowo wypełniony formularz wniosku (tzw. wniosek spersonalizowany) z załącznikami graficznymi oraz instrukcjami ich wypełnienia.

UWAGA:
W każdą środę, w Urzędzie Gminy Cisek pracownik Opolskiej Izby Rolniczej będzie pomagał rolnikom w wypełnianiu wniosków o przyznanie odpłatności, a pracownik Agencji będzie wnioski przyjmował.

Przewiń do góry