Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

autorką książek dla dzieci

Dnia 18 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Cisku odbyło się spotkanie z Agnieszką Frączek - autorką książek dla dzieci. Na spotkanie przybyli uczniowie klas I-III z terenu naszej gminy.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. W 2003 roku zadebiutowała zbiorem zabawnych wierszyków dla maluchów pt. Co ja plotę? Od tamtej pory pisanie dla dzieci stało się jej pasją. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

Autorka rozpoczęła spotkanie z dziećmi opowieścią na temat powstawania książki. Pani Agnieszka to niezwykle ciepła i sympatyczna osoba. Błyskawicznie nawiązała kontakt z uczestnikami. Spotkanie miało formę spontanicznego dialogu. Pani Agnieszka czytała fragmenty swoich książek, wesołych rymowanek z zakresu językoznawstwa. Wspólnie z uczestnikami śledziła błędy językowe. Była to bardzo interesująca i pouczająca lekcja zachęcająca do czytania książek.

Agnieszka Frączek jedną ze swoich książek poświęciła Julianowi Tuwimowi. Na zakończenie spotkania ciekawie opowiadziała o młodości tytułowego Julka, o jego dziecięcych zabawach i wybrykach, a także o wybujałej fantazji, dzięki której mały rozrabiaka wyrósł na wielkiego poetę.

 

Po spotkaniu dzieci otrzymały pamiątkowe autografy.

Dyrektor GOK
Józef Zorembik

Przewiń do góry