Konkurs mitologiczny

31 marca 2016 r. o godz. 9.00 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury

knm_ksiazki.jpeg
31 marca 2016 r. o godz. 9.00 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się konkurs mitologiczny skierowany do uczniów klasy 5 i 6 szkół podstawowych z terenu gminy Cisek.

Celem konkursu jest zapoznanie uczniów z literaturą europejską – mitami, rozwijanie umiejętności kluczowych, promocja czytelnictwa, rozwijanie słownictwa, kształtowanie zasad fair play, kształtowanie umiejętności korzystania z katalogu bibliotecznego, wdrażanie do samokształcenia poprzez korzystanie z księgozbioru podręcznego oraz współpraca bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi.

W konkursie weźmie udział po trzech uczniów z każdej szkoły podstawowej. Za pierwsze trzy miejsca uczestnicy otrzymają nagrody książkowe, a pozostali dyplomy uczestnika. Organizatorami konkursu są biblioteki szkolne gminy Cisek, Gminna Biblioteka Publiczna w Cisku, Gminny Ośrodek Kultury w Cisku i Gmina Cisek.

Organizowany konkurs jest wydarzeniem promującym czytelnictwo z udziałem uczniów szkół podstawowych, które otrzymały dofinansowanie na zakup książek niebędących podręcznikami i popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów w ramach Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – "Książki naszych marzeń".

Przewiń do góry