Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Po Leczeniu Onkologicznym

Liczymy na Państwa pomoc i przekazanie na nasze konto 1% podatku

opp_opole.png
Szanowni Państwo, dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas finansowo w ubiegłym roku. Działamy od 20 lat. Zrzeszamy dzieci, które przeszły leczenie onkologiczne oraz ich rodziców. To osoby, które były leczone z powodu złośliwych guzów mózgu i rdzenia kręgowego. Niektórzy z nich są już wiele lat po leczeniu ale są osobami bardzo często znacznie uszkodzonymi, niepełnosprawnymi w wyniku działania guza i objawów ubocznych po leczeniu. 

Celem działalności Stowarzyszenia jest:

  • organizowanie leczenia rehabilitacyjnego dla naszych podopiecznych,
  • pomoc w zdobywaniu wykształcenia i w integracji ze środowiskiem. Organizujemy dla nich i finansujemy letnie i zimowe wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w kraju i za granicą - w Czechach, na Słowacji, dwukrotnie w USA. 


W ubiegłym roku dzięki Państwa pomocy zakupiliśmy część sprzętu rehabilitacyjnego, opłaciliśmy kilku naszym podopiecznym zabiegi wykonane klinikach, opłaciliśmy zimowy i letni obóz rehabilitacyjny. 
Robimy wszystko, aby dzieci po leczeniu onkologicznym wracały do szkoły, mogły ukończyć studia i znaleźć pracę, co pozwala ograniczyć wpływ niepełnosprawności na jakość ich dorosłego życia.
Działalność finansujemy głównie ze składek członkowskich. Niestety, nie wystarczają one na prowadzenie rehabilitacji w niezbędnym zakresie przez cały rok. Dlatego również w tym roku liczymy na Państwa pomoc i przekazanie na nasze konto 1% podatku.

Zapraszamy na naszą stronę www.ofa.com.pl
         
Za Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom po Leczeniu Onkologicznym. 
dr. med. Maria Pamucka- sekretarz Zarząd.

Przewiń do góry