Uwaga na oszustów

O przestępczych próbach wyłudzenia od Państwa danych z dowodu osobistego prosimy niezwłocznie powiadamiać policję

oszustom_stop.jpeg
W związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji, informujemy, że nie prowadzimy w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób.

Przestrzegamy przed takimi oszustami. O przestępczych próbach wyłudzenia od Państwa danych z dowodu osobistego, czy domagania się podpisania rzekomo urzędowego druku prosimy niezwłocznie powiadamiać policję lub najbliższą jednostkę KRUS.

Apelujemy zwłaszcza do osób starszych o dużą ostrożność w osobistych kontaktach z nieznajomymi osobami, apelujemy o nie podpisywanie wręczanych przez prywatne osoby druków, oświadczeń i nie udostępnianie im swoich danych osobowych lub urzędowej korespondencji z KRUS.

Dotkliwą konsekwencją może być spłata zaciąganych przez oszustów w imieniu osób, od których wyłudzili ich dane, ogromnych kredytów, pożyczek itp. zobowiązań finansowych.

Z wyrazami szacunku
Jan Krzesiński
Dyrektor OR KRUS w Opolu

Przewiń do góry