XVI edycja PŁYWADEŁ już w sobotę 20 czerwca 2015 roku

Przed uczestnikami ogromne wyzwanie przepłynięcia w ciągu 2 dni 42 km z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla

Kolejna, XVI edycja Pływadeł odbędzie się pod hasłem „Z biegiem Odry miasta łączymy, na 40-stkę do Kędzierzyna-Koźla zdążymy".

Przed uczestnikami ogromne wyzwanie przepłynięcia 42 km z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. W samo południe, 20 czerwca z Raciborza wystartuje około 50 pływadeł. Po drodze zawitają do Turzy,gdzie odbędzie się ok.godz. 14:30 piknik, a potem popłyną dalej do Przewozu gm. Cisek, gdzie ok. godz. 18:00 nastąpi zakończenie I etapu spływu oraz odbędzie się festyn.

Serdecznie zapraszamy wszystkich w tym roku do Przewozu na powitanie uczestnikow spływu. W programie imprezy m.in.:

  • godz. 16:30  początek z bajkowym  DJ-em Tomkiem z Raciborza,
  • godz. 17:45  Występ chóru z Dziergowic,
  • godz. 19:00  Koncert greckiego zespołu MYTOS,
  • godz. 20:30   Dyskoteka z DJ-em Tomkiem z Raciborza - wspólna zabawa w ramach festynu nadodrzańskiego gmin Cisek i Bierawa.

​Będą również różne atrakcje: wesołe miasteczno, napoje chłodzące, swojskie wyroby kulinarne lokalnego Koła Kobiet Śląskich itp. 
Firma gastronomiczna "U Freda" zapewnia stoiska z pełną gamą wyrobów garmażeryjnych, będzie też kiełbasa i karczek z rożna, pieczywo oraz śląski kołocz z kawą.

W niedzielny poranek pływadła popłyną z Przewozu do Koźla, do przystani SZKWAŁ. Tu nastąpi wręczenie nagród dla najlepszych pływadeł oraz odbędzie się biesiada szantowa z zespołem Ringabulina oraz szantowo-folkowe spotkanie z zespołem Drake.plywadla_2015.jpeg

Przewiń do góry