Dzisiaj jest piątek, 30 września 2022
Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka Facebook Gminy Cisek

XII Międzynarodowy Konkurs Kartograficzny

Na etap regionalny nadesłano 52 prace plastyczne, w tym 4 prace uczennic PSP w Łanach.

Na etap regionalny im. Barbary Petchenik „MOJE MIEJSCE WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE” („MY PLACE IN TODAY’S WORLD”) nadesłano 52 prace plastyczne, w tym 4 prace uczennic PSP w Łanach: Izabeli Mincer, Sary Kasek, Danieli Szynol i Agaty Groeger.

I miejsce zdobyła praca Izabeli Mincer.mincer_izabela.jpeg

Wszystkie prace z etapu regionalnego można zobaczyć na stronie http://kartografia.uni.wroc.pl. Spośród nich komisja jury wyłoniła 10, które zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego. Znalazły się tam prace Izabeli, Sary i Danieli. Najlepsze 6 prac, w tym  Sary Kasek i Danieli Szynol zostaną przesłane do Rio de Janeiro, gdzie wezmą udział w wystawie i konkursie ogólnoświatowym, który odbędzie się w sierpniu podczas obrad Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej.  

 
Celem konkursu było zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej. Temat ten mógł być przedstawiony na takich obszarach, jak jeden lub kilka kontynentów, półkula, cały świat. Autorzy wyróżnionych prac i ich szkoły zostaną nagrodzone m.in. publikacjami kartograficznymi.

  • Data publikacji: 10-04-2015 12:42
  • Liczba odsłon strony: 2925
Powrót do poprzedniej strony »