Moje dziecko idzie do szkoły - warsztaty

Dnia 25 listopada 2014 r. odbyły się warsztaty dla rodziców oraz nauczycieli na temat „Moje dziecko idzie szkoły”.

Dnia 25 listopada 2014 r. w godzinach popołudniowych w Sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się warsztaty dla rodziców oraz nauczycieli na temat „Moje dziecko idzie szkoły” z udziałem Marii Wodeckiej - Szpala, moderatora, specjalisty komunikacji językowej i zaburzeń mowy-analityki medycznej w Opolu.

Organizatorem warsztatów było Gminne Przedszkole w Cisku.

Dyrektor przedszkola po uroczystym powitaniu przybyłych rodziców oraz nauczycieli przedszkola z Łan i Szkoły Podstawowej z Roszowickiego Lasu - oddała głos zaproszonemu gościowi. 
Prowadząca zwróciła się do rodziców słowami gratulacji oraz uznania za trud jaki wkładają w wychowanie dzieci. Jednocześnie sugerując, że każdy rodzic może dać z siebie więcej, aby wpłynąć na lepszy wzrost i rozwój dziecka.  Podkreślała rolę czasu, który powinni rodzice poświęcić na wspólną zabawę z dzieckiem, bycie z nim, czytanie bajek, rozmowy. Wszystkie te aspekty mają znaczący wpływ na przygotowanie się dziecka do przekroczenia progu szkoły we współczesnym świecie, przepełnionym złem i licznymi niebezpieczeństwami.

 
Największe sale lekcyjne nie są w szkołach, na Uniwersytetach - tylko w twoim domu”- motto, które stało się głównym hasłem tego spotkania.
Emocje, które towarzyszyły prowadzącej wprowadziły gości w wielkie zainteresowanie, które zaowocowało licznymi pytaniami.

Przewiń do góry