Międzynarodowy projekt FORUM POLITIK

Celem działań projektu jest tworzenie partnerstwa młodzieży zrzeszonej w różnych organizacjach w każdym z pięciu państw uczestniczących w projekcie

Spotkanie z Wójtem Gminy04 czerwca 2004 w Urzędzie Gminy w Cisku odbyło się spotkanie wójta gminy Pana Alojzego Parysa z dyrektorem szkoły w Hamm Matthias’em Resch’em oraz dyrektorem Publicznego Gimnazjum w Cisku Marią Głomb w celu przeprowadzenia rozmów w sprawie przystąpienia Publicznego Gimnazjum oraz innych organizacji działających na terenie Gminy Cisek do projektu “Forum Politik”. W spotkaniu wzięli również udział Paweł Ryborz oraz Agnieszka Wantuła – współuczestnicy w tworzeniu projektu Unii Europejskiej.

Dyrektor Resch zawitał do Polski w celu skompletowania potrzebnej dokumentacji. Centrum działań jest tworzenie partnerstwa młodzieży zrzeszonej w różnych organizacjach w każdym z pięciu państw uczestniczących w projekcie. Ośrodkiem sprawującym patronat będzie Hamm – Niemcy, natomiast współtwórcami projektu mają być Breadfort – Anglia, Innsbruck – Austria, ??? – Malta oraz Cisek.

Spotkanie robocze, ustaleniaSpotkanie w Urzędzie Gminy poprzedzone było wieloma rozmowami, w których ustalono obszary działania organizacji partnerskich w Cisku ( Publicznego Gimnazjum, PTTK – oddział w Cisku, Towarzystwa Społeczno Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim oraz Ludowego Klubu Sportowego “Victoria” ). Ogólnym celem projektu jest stworzenie realnych więzi pomiędzy młodzieżą w różnych krajach zjednoczonej Europy poprzez zainicjowanie demokratycznych działań dążących do poprawy ich życia. Przykładami takich działań na terenie Gminy Cisek może być stworzenie Młodzieżowej Rady Gminy, pogłębianie znajomości języka niemieckiego czy tworzenie lokalnych szlaków turystycznych.Opolszczyzna jest piękna Są to działania mające wymiar lokalny, ale uwieńczeniem wspólnej pracy mają być międzynarodowe warsztaty, podczas których młodzież pięciu wyżej wymienionych państw będzie mogła podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Wójt Gminy Cisek Pan Alojzy Parys po zapoznaniu się z wyżej opisaną inicjatywą w pełni zaakceptował pomysł przystąpienia do projektu, żywiąc nadzieję, że dzięki niemu otworzą się nowe możliwości dla młodzieży, która tworzy przyszłość naszej gminy.

Przygotowała :
Agnieszka Wantuła

Przewiń do góry