Mam kota na punkcie mleka - kolejny sukces uczniów PSP Łany

Uczniowie Publicznej Szkoly Podstawowej w Łanach po raz kolejny promowali szkołę i gminę. Tym razem w ramach programu "Mam kota na punkcie mleka".

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach jest jedną z ponad 2300 szkół podstawowych i gimnazjów z całego kraju, która bierze udział w programie „Mam kota na punkcie mleka”. Zainicjowany on został przez Polską Izbę Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Finansowany jest z trzech źródeł: Komisji Europejskiej, budżetu krajowego oraz Funduszu Promocji Mleka. Celem programu jest edukacja w zakresie walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych oraz zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się. W ramach programu przewidzianych zostało szereg akcji, aktywności i wydarzeń. Wszystko po to, aby w prosty i zabawny sposób przekazać wiedzę, która zakrzewi w młodych ludziach nawyk picia mleka i spożywania produktów mlecznych. 

Na konkurs literacko – plastyczny „Wypisz, wymaluj Super Kota” wpłynęło niemal 1000 prac z całej Polski. Komisja wyróżniła ponad 200 z nich i wybrała 40 laureatów. Wśród nich znalazło się aż 5 prac uczniów PSP w Łanach, tj. Michaeli Zemełka, Kingi Cholewy, Izabeli Mincer, Sary Kasek i Agaty Groeger. Koordynatorem realizacji programu w naszej szkole była Pani Teresa Białecka – Trzcińska, a nad wykonaniem prac plastycznych czuwała Pani Dorota Rzytki. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.

 

Uczniowie zostali zaproszeni wraz z rodzicem. Mieli oni okazję spotkać się z Kotem Mleczysławem, wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz zwiedzić wiele wystaw i eksponatów w CNK. Część prac literackich była czytana przez popularnych aktorów teatralnych i filmowych, tj. Edytę Jungowską i Artura Barcisia. Spotkanie z aktorami było dla nich wielkim wyróżnieniem.

 

Laureaci otrzymali w nagrodę książkę oraz czytnik e-booków. Prace uczniów zostały zebrane i opublikowane w książce „Opowieści pełne mleka, czyli przygody Kota Mleczysława”. Można ją zobaczyć na stronie: http://www.mamkotanapunkciemleka.pl/zawartosc/opowiesci-pelne-mleka-czyli-przygody-kota-mleczyslawa

 

Przewiń do góry