Dzisiaj jest niedziela, 02 października 2022
Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila

Herb Cisek
 • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka Facebook Gminy Cisek

Archiwum aktualnosci i wydarzeń z 2008

 • Podatki i opłaty W dniu 1 grudnia 2008 roku odbyło się XXIII posiedzenie Rady Gminy Cisek, poświęcone przede wszystkim przyjęciu i uchwaleniu nowych stawek podatku i opłat lokalnych, które obowiązywać będą w 2009 roku. Wcześniej, na posiedzeniach Komisji stałych, radni zapoznali się z nowymi stawkami podatku i opłat lokalnych oraz uzasadnieniem do przedłożonych propozycji, zaś na XXIII sesji przyjęli w głosowaniu jawnym uchwały w tym zakresie.

  Czytaj więcej
 • golomb.gif
  Przez dwa dni będzie można oglądać najpiękniejsze gołębie pocztowe. W dniach od 20 do 21 grudnia 2008 roku w Hali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Cisku odbędzie się Okręgowa  Wystawa Gołębi Pocztowych (Okręg Opole Płd. + Ziemia Raciborska)

  Czytaj więcej
 • SSA40493.jpeg W dniu 04 grudnia 2008 roku podsumowaliśmy dwuletnią już działalność świetlic socjoterapeutycznych w naszej Gminie. Odbyła się uroczysta kolacja Mikołajkowo-Wigilijna i recital kolęd.  Uczestniczyły w niej dzieci z obu świetlic z Cisku i z Łan oraz zaproszeni goście. Świetlice działają od  marca 2007 roku i koncentrują swoją działalność na wspomaganiu rodziny poprzez opiekę nad wychowankami, zapewniając im warunki do  prawidłowego rozwoju.

  Czytaj więcej
 • mikołaj2.gif
  Jak co roku Święty Mikołaj zawitał do Przedszkola w Cisku. Z uwagi na brak śniegu, przyjechał bryczką z konikami. Dzieci powitały go na placu przedszkolnym a następnie zaprosiły do sali.
  Przywiózł worek pełen prezentów, które rozdawał wszystkim maluchom.

  Czytaj więcej
 • Muzeum W dniu 2 grudnia 2008 roku zostało otwarte Muzeum Dziedzictwa Kulturowego mieszczące się w Publicznym Gimnazjum w Cisku. W uroczystym otwarciu muzeum wzięli udział przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Ziemi Kozielskiej, gminne władze samorządowe, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Muzeum można zwiedzać w każdą pierwszą środę miesiąca w godz. od 14:30 do 16:30.

  Czytaj więcej
 • Prezentacja W dniu 03 grudnia 2008r. w świetlicy wiejskiej w Przewozie odbyła się prezentacja "Planu Odnowy Miejscowości Przewóz" wykonana przez Zespół Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Wykonany "Plan Odnowy Miejscowości Przewóz" - to nagroda za udział wsi Przewóz w konkursie „Piękna Wieś Opolska” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w 2008 roku.

  Czytaj więcej
 • logo_tpg_czarne-2.gif Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zaprasza wszystkie osoby z dolegliwościami związanymi z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu do skorzystania z BEZPŁATNYCH usług naszych specjalistów w ramach projektu „Rozmawiam Dotykiem”.

  Czytaj więcej
 • Uczeń Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza dodatkowy nabór wniosków stypendialnych w ramach „Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych". Program pomocy stypendialnej przeznaczony jest dla uczniów szczególnie uzdolnionych, między innymi w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

  Czytaj więcej
 • Droga Łany-Podlesie Nowa droga gminna łącząca wsie Łany i Podlesie została oddana do użytku. Jej łączna długość to 1.882 mb. Nawierzchnia drogi o szerokości 3,0 m wykonana została z masy asfaltobetonowej, a obustronne pobocza ziemne utwardzono warstwą kruszywa kamiennego o szerokości 0,5 m. Drogę wyposażono w odwodnienie liniowe i przykanaliki oraz ściek z elementów prefabrykowanych.

  Czytaj więcej
 • sanctmartines.gif Parafialny Zespół Caritas, Gminne Przedszkole i Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach, Publiczne Gimnazjum w Cisku oraz Mniejszość Niemiecka zapraszają na Dzień Świętego Marcina.
  Uroczystość odbędzie się 8 listopada 20084. w Łanach. Rozpoczęcie imprezy przewidziano na godz. 15:30.

  Czytaj więcej
 • Zawiadomienie o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Cisek wykazu nieruchomości położonej w obrębie Steblów.
  Działka niezabudowana o powierzchni 0,1300ha przeznaczona jest do sprzedaży w trybie przetargu nieograniczonego.
  Szczegóły zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej.

  Czytaj więcej
 • Czysty Region odbyło się pierwsze Zgromadzenie Związku Międzygminnego "Czysty Region", w którym uczestniczyli przedstawiciele 9 gmin, które przystąpiły już do Związku (Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Krapkowice, Strzeleczki, Walce, Zdzieszowice, Cisek i Kędzierzyn-Koźle). Głównym zadaniem Związku jest utworzenie w Kędzierzynie-Koźlu Regionalnego Centrum Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów.

  Czytaj więcej

 • Data publikacji: 28-07-2014 13:55
 • Liczba odsłon strony: 2212
Powrót do poprzedniej strony »