Święty Mikołaj zagrał w piłkę nożną i rozdawał prezenty

6 grudnia 2005 roku w hali sportowej ciseckiego gimnazjum Św. Mikołaj zagrał w piłkę nożną z przedszkolakami.

Będą prezentyUrząd Gminy Cisek po raz pierwszy w historii zaprosił Świętego Mikołaja do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim przedszkolaków. W imprezie zorganizowanej przy współudziale Publicznego Gimnazjum w Cisku wzięło udział pięć drużyn z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jak się okazuje dzieci sześcioletnie znakomicie dawały sobie radę na boisku piłkarskim, chociaż dla przeważającej większości z nich były to pierwsze zawody w życiu. Także zaangażowanie trenerów-opiekunów było tak wielkie, że miało się wrażenie, że chętnie weszliby na boisko by pomóc swoim milusińskim.

W pierwszym meczu Publiczne Przedszkole z Cisku zmierzyło się z Publicznym Przedszkolem z Łan. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0. W rzutach karnych lepszymi okazali się najmłodsi piłkarze z Łan zwyciężając 3:2. Poziom spotkań rósł z każdym meczem. W kolejnych pojedynkach zanotowano następujące rozstrzygnięcia: PP Polska Cerekiew - PP Reńska Wieś 3:0. Bramki dla drużyny z Polskiej Cerekwi strzelili Kamil Długosz 2 i Igor Smal. PP Cisek - PP Pawłowiczki 5:0 a skutecznościa strzelecką wykazali się Mateusz Plucik, który strzelił dwa gole oraz Kamil Himmel i Andrzej Szafarczyk. Jedna z bramek była samobójcza. PP Łany - PP Polska Cerekiew 0:2. (Kamil Długosz i bramka samobójcza). PP Cisek - PP Reńska Wieś 0:0. W tym momencie trzeba było przerwać zawody bowiem do gościnnej sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Cisku dotarł Święty Mikołaj. Strudzony wędrowiec, który w tym dniu odwiedził miliony dzieci rozdał wszystkim uczestnikom zabawy słodkie prezenty. Dzieci w zamian zaśpiewały gościowi z krainy reniferów kilkanaście piosenek a także recytowały wierszyki. Po ponad półtoragodzinnej wizycie Święty Mikołaj pożegnał się z e wszystkimi i pojechał w dalszą drogę, do innych dzieci w gminie Cisek.

W następnych meczach PP Pawłowiczki - PP Polska Cerekiew 0:5 (Igor Smal 3, Kamil Długosz 1 i jeden gol samobójczy). W spotkaniu pomiędzy PP Łany a PP Reńska Wieś doszło do kuriozalnej sytuacji, bowiem po serii dziesięciu rzutów karnych egzekwowanych z obu stron w dalszym ciągu był remis. W przedostatnim pojedynku PP Łany 1:0 ograły późniejszych zwycięzców z Polskiej Cerekwi a gola na wagę zwycięstwa zdobył Damian Swolana. W meczu decydującym o czwartym miejscu w turnieju PP Pawłowiczki zwyciężyły 2:0 PP Reńska Wieś a dwa gole dla swojej drużyny zdobył Rafał Golasz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Igor Smal natomiast najlepszym bramkarzem Kewin Koszela. Obaj piłkarze są z drużyny z Polskiej Cerekwi.
Poniżej prezentujemy fotoreportaż obrazujący wyczyny najmłodszych sportowców z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Łany śpiew.jpeg Mikołaj śpiew.jpeg Pol.Cer - Łany.jpeg Pol Cer.jpeg Cisek przedszkole.jpeg Kibice 1.jpeg Kibice 2.jpeg

Przewiń do góry