Do 30 września rolnicy mogą składać wnioski o zasiłek jednorazowy

Do 30 września będą przyjmowane wnioski od rolników poszkodowanych przez tegoroczne powodzie i huragany. Zasiłki wyniosą od 1 tys do 4 tys złotych.

pomoc_jpg.jpeg Do 30 września Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmować wnioski od rolników poszkodowanych przez tegoroczne powodzie i huragany. Aby skorzystać z pomocy należy pobrać i wypełnić poniższe dokumenty:

Rozporządzenie, które weszło w życie 21 lipca dotyczy rodzin, w których co najmniej jedna osoba jest objęta ubezpieczeniem społecznym rolników, a szkody spowodowane powodzią, huraganem lub obsunięciami ziemi przekraczają 30% średniej rocznej produkcji z trzech poprzednich lat.

Pomoc w formie zasiłku przydzielana jest jednorazowo przez kierownika ośrodka pomocy społecznej, który działa z upoważnienia wójta. Wsparcie może wynieść 4 tys., 2 tys. lub 1 tys. złotych.

Zainteresowane osoby powinny złożyć odpowiedni wniosek do 30 września w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Cisku. Więcej informacji w ustawie: PDFRozporządzenie i wzór wniosku_Dz_U_2010_132_889.pdf (334,99KB)

Przewiń do góry