Dzisiaj jest piątek, 21 września 2018
Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka CisekTV

Samorządowy Informator SMS-owy

SISMSSzanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy.
Jednym z najważniejszych zadań Samorządu jest ciągła dbałość o poprawę bezpieczeństwa jego Mieszkańców, dlatego podjęliśmy decyzję o wdrożeniu w Gminie Cisek systemu informującego o nazwie Samorządowy Informator SMS-owy.
SISMS jest systemem mającym na celu zapewnienie skutecznej komunikacji Urzędu z Mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania ale mających przede wszystkim wpływ na ich bezpieczeństwo. Najważniejszym celem, jaki chcemy uzyskać jest odpowiednio wczesne ostrzeganie przed mogącym zaistnieć zagrożeniem jak: powódź, trąby powietrzne, pożary i inne. Są również inne możliwości zastosowania tego systemu. Proszę sobie wyobrazić, że na terenie Gminy zaginęło dziecko, uruchamiamy wówczas wszystkie służby do poszukiwań, ale zawsze nieoceniona okazuje się pomoc Mieszkańców, którzy mogą dostać SMS z rysopisem poszukiwanego. Innym przykładem może być skażenie wody, o czym możemy natychmiast poinformować Mieszkańców niezależnie od miejsca, w którym przebywają, co przyczyni się do uniknięcia zatruć. Przykłady można mnożyć, jednak życzylibyśmy sobie, żeby ostrzeżeń było jak najmniej, a jak najwięcej pozytywnych informacji.

Podstawą sprawnego funkcjonowania systemu SISMS jest zarejestrowanie się w nim jak największej liczby Mieszkańców, aby otrzymywać informacje z Urzędu. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS-a o odpowiedniej treści. Państwa numery telefonów, będą chronione według najwyższych standardów. Nigdy też przy użyciu systemu nie otrzymają Państwo żadnych reklam bądź spamu. Szczegóły dot. rejestracji przedstawiają się następująco:

1. Uruchomienie w swoim telefonie komórkowym trybu wysyłania wiadomości SMS.
2. Wpisanie z załączonej ulotki kodu rejestrującego tj.: Tak.ok03
3. Wpisując kod rejestrujący proszę zwrócić uwagę na kropkę i brak odstępów.
4. Wysłanie SMS na numer 661 000 112.
5. Otrzymanie SMS z potwierdzeniem rejestracji w wybranym serwisie.
6. Do wybranego serwisu rejestrujemy się przez wysłanie jednego SMS.
7. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej
www.sisms.pl.

Po wysłaniu SMS-a, którego koszt jest zgodny z ceną zwykłego SMS-a w Państwa planie taryfowym, otrzymają Państwo automatycznie wiadomość z potwierdzeniem rejestracji. Od tej pory będą Państwo bezpłatnie otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu Gminy.
Państwa pomoc jest niezwykle istotna, aby System prawidłowo zadziałał w Naszej Gminie, dlatego bardzo Państwa proszę o zarejestrowanie się w systemie, a także o przekazanie informacji o SISMS swojej Rodzinie i Znajomym oraz wszystkim zainteresowanym Mieszkańcom.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Alojzy Parys – Wójt Gminy Cisek.

Pobierz ulotkę informacyjną:

Informacja o SISMS Informacja o SISMS

  • Data publikacji: 30-03-2011 13:03
  • Liczba odsłon strony: 27
Powrót do poprzedniej strony »