Dzisiaj jest wtorek, 27 czerwca 2017
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka CisekTV

Pisanki, pisanki jajka malowane

IV Międzyprzedszkolny Przegląd Plastyczny organizowany przez Gminne Przedszkole w Cisku i Gminny Ośrodek Kultury.

12 marca 2008 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się już IV Międzyprzedszkolny Przegląd Plastyczny pt. ,,Pisanki, pisanki jajka malowane”, którego organizatorem jest Gminne Przedszkole w Cisku oraz Gminny Ośrodek Kultury. Przegląd składał się z dwóch etapów:

  • I etap miał miejsce w placówkach przedszkolnych i polegał na wykonaniu przez wybraną grupę ,,wielkanocnej palmy
  • II etap miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie ta sama grupa ozdabiała przywiezione z sobą duże jajko różnorodnym materiałem i techniką.

Celem przeglądu była prezentacja twórczości dziecięcej inspirowanej tradycjami wielkanocnymi, wymiana doświadczeń, integracja środowiska przedszkolnego, podtrzymywania tradycji związanych za Świętami Wielkanocnymi wśród dzieci przedszkolnych oraz rozwijanie pomysłowości i wyobraźni w działaniu.
Regulamin IV Przeglądu Plastycznego opracowała nauczycielka oddziału przedszkolnego w Kobylicach mgr Beata Welke.

W tym roku w przeglądzie wzięło udział dziewięć placówek z różnych gmin:

  1. Przedszkole Bierawa Oddział Kotlarnia reprezentowały: Patrycja Jurecko, Magdalena Suchanek, Nikola Suchanek, a opiekunem była pani Ewa Rekruciak.
  2. Publiczne Przedszkole w Walcach reprezentowały: Zuzanna Łuczkowska, Anna Nadolska, Łukasz Sobocik pod kierunkiem pani Marioli Triebler.
  3. Gminne Przedszkole Cisek Oddział Kobylice reprezentowały: Dominika Olbrich, Paweł Golisz, Grzegorz Joszko pod kierunkiem pani Beaty Welke.
  4. Przedszkole przy ZSP w Ostrożnicy reprezentowały: Julia Wilpert, Marcel Wawrzynek, Stefania Hrabka pod kierunkiem pani Judyty Wawrzeńczyk.
  5. Publiczne Przedszkole w Reńskiej Wsi reprezentowały: Joanna Pazurek Paweł Serzysko, Natalia Skalec, pod kierunkiem pani Katarzyny Lazar.
  6. Publiczne Przedszkole w Dziergowicach reprezentowały: Daria Morawietz, Magdalena Kupczyk, Magdalena Pajonczek pod kierunkiem pani Beaty Nieckarz.
  7. Publiczne Przedszkole nr 17 w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały: Martyna Piechaczek, Paulina Piechaczek, Łukasz Suchan pod kierunkiem pani Beaty Ratuzny.
  8. Gminne Przedszkole w Łanach reprezentowały: Katarzyna Kroker, Mateusz Kordula, Kevin Serzysko pod kierunkiem pani Grażyny Ficoń.
  9. Gminne Przedszkole w Cisku reprezentowały: Anna Cichoń, Angelika Pytlik, Jakub Licznar pod kierunkiem pani Gabrieli Grygiel.

Przegląd został zakończony poczęstunkiem dla dzieci i opiekunów, a dzieci Gminnego Przedszkola w Cisku zaśpiewały piosenkę o wielkanocnych świętach. Za wykonaną pracę każda placówka została nagrodzona pamiątkową statuetką, natomiast dzieci otrzymały dyplomy oraz wiatraczki.

Wykonane prace można podziwiać na uroczystym ,,Skrobaniu Kroszonek”, które odbędzie się 16.03.2008 ( niedziela) w Garden Cafe w Cisku.

prz. pisanki 001.jpeg prz. pisanki 002.jpeg prz. pisanki 003.jpeg prz. pisanki 004.jpeg prz. pisanki 005.jpeg prz. pisanki 006.jpeg prz. pisanki 007.jpeg prz. pisanki 008.jpeg prz. pisanki 009.jpeg prz. pisanki 010.jpeg prz. pisanki 022.jpeg prz. pisanki 023.jpeg prz. pisanki 024.jpeg prz. pisanki 020.jpeg prz. pisanki 021.jpeg

  • Data publikacji: 13-03-2008 12:43
  • Liczba odsłon strony: 11
Powrót do poprzedniej strony »