Dzisiaj jest poniedziałek, 26 czerwca 2017
Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Herb Cisek
  • Change language
Dla słabowidzących
Tłumacz dla osób głuchych
Ikona Facebooka CisekTV

WYBORY do Sejmu RP i Senatu RP

Nieoficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP w gminie Cisek.

Sejm RPWyniki wyborów do Sejmu RP i Senatu RP w gminie Cisek.

Ogółem uprawnionych do głosowania - 5.089

Udział w głosowaniu wzięło - 1.329

Frekwencja wyborcza w gminie - 26,12 %

Wybory do Sejmu i Senatu RP w gminie Cisek przeprowadzono w 4 obwodach głosowania.
Poniżej łączne zestawienie wyników głosowania :

W wyborach do Sejmu RP poszczególne listy otrzymały następującą ilość głosów:

Nr listy

Nazwa Komitetu Wyborczego

Ilość głosów

1.

Komitet Wyborczy Ruch Patrotyczny

52

2.

Polska Partia Pracy

14

3.

Liga Polskich Rodzin

49

4.

Partia Demokratyczna demokraci.pl

11

5.

Socjaldemokracja Polska

13

6.

Prawo i Sprawiedliwość

101

7.

Sojusz Lewicy Demokratycznej

47

8.

Platforma Obywatelska

117

9.

Polska Partia Narodowa

2

10.

Polskie Stronnictwo Ludowe

5

12.

Platforma Janusza Korwin-Mikkego

14

15.

Samoobrona

81

18.

Narodowe Odrodzenie Polski

3

19.

Mniejszość Niemiecka

747

W wyborach do Senatu RP poszczególni kandydaci otrzymali następujacą ilość głosów:

Lp.

Nazwa Komitetu Wyborczego

Nazwisko i imię

Liczba głosów

Uwagi

1

KW Prawo i Sprawiedliwość

Chmielewski Jarosław Marian

265

 

2

KW Platforma Obywatelska RP

Ciecierski Ryszard

 197

 

3

KWW Jerzego Czerwińskiego

Czerwiński Jerzy

 41

 

4

KW Polskiego Stronnictwa Ludowego

Figas Zbigniew

 62

 

5

KW Liga Polskich Rodzin

Grabowski Bolesław

 152

 

6

KWW "Jednomandatowe Okregi Wyborcze"

Grodecka-Klusik Barbara Ewa

 24

 

7

KW Polskiego Stronnictwa Ludowego

Karol Teresa

 68

 

8

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

Klepacz Apolonia Weronika

 65

 

9

KWW "Mniejszość Niemiecka"

Kosak Bruno

 708

 I

10

KW Polskiego Stronnictwa Ludowego

 Pierzyński Jacek

 54

 

11

KW Partii Demokratycznej-demokraci.pl

Piróg Maciej

 102

 

12

KWW "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze"

 Ruda Marek Janusz

 20

 

13

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

Rutkowska Elżbieta Jadwiga

 129

 

14

KWW "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze"

 Sanocki Janusz Antoni

 23

 

15

KWW "Mniejszość Niemiecka"

Schweda Rudolf

 555

 II

16

KWW "Mniejszość Niemiecka"

Stankala Franciszek

 484

 III

17

KWW Jerzego Szteligi

Szteliga Jerzy

 53

 

18

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

Śliwa Józef Andrzej

 44

 

19

KW Platforma Obywatelska RP

 Wach Piotr

 156

 

O tym, kto z kandydatów na posłów i senatorów zdobędzie mandat zadecydują wyniki głosowania w całym Województwie Opolskim, gdzie wybiera się 13 posłów i 3 senatorów.

Podsumowano wyniki głosowania w Województwie Opolskim.

Opolszczyznę w Sejmie reprezentować będą :

  1. Danuta Jazłowiecka PO (14.248)
  2. Tadeusz Jarmuziewicz PO (9.635)
  3. Ryszard Knosala PO (9.087)
  4. Leszek Korzeniowski PO (7.798)
  5. Sławomir Kłosowski PiS (17.894 głosy)
  6. Teresa Ceglecka-Zielonka PiS (5.280)
  7. Mieczysław Walkiewicz PiS (4.634)
  8. Tomasz Garbowski SLD (7.517)
  9. Józef Stempkowski Samoobrona (8.714)
  10. Sandra Lewandowska Samoobrona (5.215)
  11. Ryszard Galla Mniejszość Niemiecka (9.072)
  12. Henryk Kroll Mniejszość Niemiecka (7.852)
  13. Marek Kawa LPR (6.346)

Opolszczyznę w Senacie reprezentować będą :

  1. Jarosław Chmielewski PiS (88.710)
  2. Ryszard Ciecierski PO (72.167)
  3. Piotr Wach PO (54.083)

Kandydujący z naszej gminy do Sejmu RP z ugrupowania "Mniejszość Niemiecka" Paweł Ryborz uzyskał ogółem 2.835 głosów a Andrzej Frey 135 głosów i nie weszli do parlamentu.

Oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP : http://www.wybory2005.pkw.gov.pl

  • Data publikacji: 05-10-2005 14:53
  • Liczba odsłon strony: 8
Powrót do poprzedniej strony »